Mobil

Kota Aşım Derdine, Adil Kullanım Kotası / Noktası Problemine Son Söz Pelicell’den!

Şuan telekomünikasyon sektöründe faaliyet göstermekte olan operatörlerin - genel adı ile üç büyüklerin – tarifelerinin tamamı kısıtlı dakika ve internetten oluşuyor. Belirli bir ücret karşılığında sunulan internet de dakika da sabit bir sayı ile sınırlı kalıyor. Yani kişilerin örneğin 50 TL gibi bir miktar ile satın aldığı pakette yalnızca birkaç GB internet ve 500 dakika bulunuyor. Müşteri dostu Pelicell ise bu düzene de bir “Dur!” diyerek müşterilerinin karşısına sınırsız imkanlar ile çıkmayı planlıyor.

Pelicell, müşteri mağduriyetinin farkında olduğu ve bu mağduriyete bir son vermek istediği için telekomünikasyon sektörüne hızlı bir giriş yapmış durumda. Diğer firmalarla kıyaslandığında henüz çok yeni olan bu firmanın bu kadar çok tercih edilmesinin ve piyasaya yaptığı hızlı girişin nedenini öğrenmek ise hiç de zor değil. Çünkü Pelicell, kişisel kardan uzak, sosyal faydayı maksimize etmeye çalışan ve bu hususta çalışmalar yapan bir firma. Yani attığı her adımda kullanıcılarını piyasa devlerinin sömürüsünden kurtarma yollarını arayan bir firmanın tercih edilmemesi işten bile değil.

Pelicell’in müşterileri sömürü düzeninden kurtarma yolları ise sınırsız tarife ve paketlerden geçiyor. Pelicell, sunduğu her türlü internet hizmetinden GB sınırlamasını kaldırmış durumda. Ayrıca Pelicell’de Adil Kullanım Noktası, diğer adı ile Adil Kullanım Kotası da bulunmuyor. Yani kullanıcılar interneti belirli bir miktar kullandıktan sonra hızda ortaya çıkacak herhangi bir yavaşlama ile karşı karşıya kalmıyorlar. Şuan birçok firmanın sözde “sınırsız” internetinde ne yazık ki bu sınırlama bulunuyor.

0510 numara bloğuna sahip olan Pelicell, müşterilerin bizzat Pelicell’e ait hatlardan iletişim kurması için gerekli çalışmaları da yapıyor. Yani Pelicell’de mobil şebeke lisansı da bulunuyor. Henüz hazırlıkları süren bu çalışma için lisansın alınmış olması dahi bir şeylerin normalde olana kıyasla daha yolunda olduğunu ve daha doğru yapıldığını gözler önüne seriyor.

Pelicell kullanıcıları, her yöne konuştukları zaman belirli bir dakika kısıtlaması ile karşı karşıya kalıyorlar ancak zaten paketlerde hem bol dakika hem de uygun fiyat bulunduğu için bu pek de sorun olmuyor. Buna ek başka bir Pelicelli arkadaşı ile konuşacak olan kullanıcılar ise sınırsız dakika ve yine sınırsız mesajlaşma imkanı ile karşılaşıyorlar. Yani en uygun tarifeler, sınırsız internet paketleri ve uygun konuşma paketleri yine Pelicell ayrıcalığı ile müşterilere sunuluyor.

 

YUKARI
ALT YAPI İSTE HIZ TESTİ BAŞVURU YAP