Misyon

Misyon

Pelicell, sermayesinin %100’ü Türklere ait olan ve telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren bir firmadır. Firma, henüz yeni kurulmuş olmasına rağmen Almanya, Bosna Hersek, Kosova, Nijerya ve Türkiye’de faaliyet gösterir durumdadır. Yakın zamanda Kıbrıs ve Azerbaycan’da çalışmalar yapmak da firmanın planları ve çalışmaları dahilindedir.

Pelicell, kaynağı Türkiye olup telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren birçok firmanın aksine, gerekli olan alt yapı yatırımlarını en küçüğünden en büyüğüne kadar bizzat kendi oluşturmaktadır. Başka firmalardan alt yapı kiralamak, sadece görünüşte bağımsız, özünde ise bağımlı bir firma olmak gibi durumlar söz konusu değildir. Pelicell bu hususta da firmasının “farklı” olmasını sağlamaktadır.

Pelicell, tamamen yenilik odaklı adeta modernizme sırtını dayamış firmadır. Eski ile yetinmek, var olanı kullanmak gibi durumlar bu firma için geçerli değildir. Firma gerek alt yapı ile ilgili çalışmaları ile olsun gerekse de geleneksel TV reklamlarından uzak, tamamen modernizmi temsil eden reklamları yayınlamasıyla olsun bu yönünü açıkça ortaya koymaktadır. Ayrıca Peli TV ve Peli TV’ye bağlı olarak geliştirilen program ve ürünler de yenilikçi yapıyı temsil etmektedir.

Firmanın yaptığı çalışmalar ve bu çalışmaların sonucunda ortaya çıkardığı ürün ve yazılımlar bahsi geçen “yenilikçi” yönü bir adım öne çıkarmaktadır. Öyle ki günümüzde tüplü televizyonlara dahi internet bağlamayı sağlayan, bu sayede WhatsApp, Youtube, Facebook gibi popüler platformlara girebilmeyi vaat eden bir firma daha yoktur.

Firma, alt yapıyı bizzat kendisinin yapıp kullanıcısına sunmasına ek, çalışmalara hala devam ettiğini de belirtmiştir. Yani daha iyi bir alt yapı ve daha düşük hata oranı, alt yapı bağlamında firmanın mottosu haline gelmiştir.

% 100 Türk sermayesi olup, Almanya gibi gelişmiş, önde gelen bir ülkeye de hizmet veriyor olmak, şüphesiz Pelicell firmasının ne denli başarılı olduğunun en büyük göstergesidir. Çünkü bu sektörde bulunup çeşitli hizmetler sunan onlarca teknoloji devi firma mevcuttur. Yeni kurulan bir firmanın tutup devler ile yarışması da ancak başarı ve yenilik ile mümkündür. Pelicell de bunun farkında olarak attığı her adımı daha sağlam, daha planlı ve daha yenilikçi atmaktadır.

YUKARI
ALT YAPI İSTE HIZ TESTİ BAŞVURU YAP