Kolay Çözüm

 

Pelicell ile sorunları çözmek artık çok daha kolay!

Her telekomünikasyon şirketinin sunduğu hizmette kendisinden ya da dış etkenlerden dolayı ortaya çıkabilecek bir “hata” ihtimali, payı vardır. Çünkü sunulan hizmet, birçok farklı bağlantı ve işlem içerir. Bu bağlantı ve işlemlerden sadece birinde bir aksaklık ya da hasarın ortaya çıkması, sırası ile diğer tüm bağlantı ve sistemleri etkileyerek genel bir olumsuzluk hali yaratabilir. Ancak asıl önemli olan, bahsi geçen hatanın ne kadar sürede çözüme kavuşturulacağıdır.

Özellikle telekomünikasyon alanında oluşacak bir sorun, beraberinde onlarca ciddi aksaklık getirebilecektir. Bu sebeple bu alandaki aksaklıkların daha erken çözüme kavuşturulması gereklidir. Ancak ne yazık ki birçok telekomünikasyon firması hataların kaynağını öğrenmek ve çözüme kavuşturmak için 7 gün gibi bir süre ister durumdadır. 7 gün, oldukça ciddi bir zamandır ve bahsi geçen zamanda ortaya çıkabilecek olan aksaklık, ciddi boyutlara ulaşabilecek bir aksaklıktır. Bu sebeple Pelicell, arıza süresini 48 saat olarak belirlemiştir. Yani hasar ya da arıza kaydı yaptıran müşteri ve kullanıcıların, 7 gün yerine yalnızca 48 saat beklemesi yeterlidir. Ki bahsi geçen 48 saat maksimum süredir.

48 saat içerisinde çözüme kavuşturulacak olan sorunda mücbir sebep olmama şartı aranmaktadır. Mücbir sebep; sel, deprem, büyük çaplı elektrik kesilmesi, fırtına, erozyon ve doğal afet gibi olumsuz durumları içerisinde barındırmaktadır. Bahsi geçen durumlardan herhangi birinin ortaya çıkması halinde 48 saat gibi bir sürede kolay çözüm sunmak pek de mümkün değildir.

Pelicell ile Kolay Çözümler, Etkili Önlemler ile Sunulur!

Pelicell’in kolay çözüm sağlayabilmek için sunduğu bir diğer hizmet de Peli Bot olarak adlandırılan bir Pot Yazılımıdır. Bu yazılım, her dört saniyede bir olmak üzere modemi ve ağları kontrol etmektedir. Bu sayede çalışmayan ve hasarlı olan modem ve bağlantı, uyarı vererek adeta düzeltme ve onarma talebinde bulunmaktadır. Bu da yine belki de kullanıcının haberi bile olmadan hata onarmanın en etkili yoludur. Çünkü bir talepte bulunma ya da 48 saat bekleme zorunluluğu yoktur.

YUKARI
ALT YAPI İSTE HIZ TESTİ BAŞVURU YAP